דליה יחיאל

אימון אמהות, אבות, זוגות הורים וצוותי חינוך

טלפון: 052-8306088

אני דליה, בת 43, נשואה לגור, ואמא של שירה (13), רוני (10) ואיתמר (7). אני בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית (B.S.W) מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (M.S.W) מאוניברסיטת בר- אילן.
מאז ומעולם אהבתי הגדולה קשורה לתחומי ההורות והחינוך. גישת אמא מאמנת, אליה נחשפתי כאמא, לפני שלוש שנים, הוסיפה נדבך משמעותי לחיי האישיים והמקצועיים ועוררה בי תשוקה להעמיק את הלמידה והידע שלי, כדי שאוכל להוסיף לארגז הכלים שלי ולמיומנויות המקצועיות שלי את האימון ואת ההתמחות בגישת אמא מאמנת.
בשנתיים האחרונות, אימנתי וליוויתי עשרות משפחות, מהארץ ומחו"ל, בתהליכי אימון הורי במספר פורמטים.
בקליניקה שלי בתל אביב, באימוניים טלפוניים לאמהות הגרות באזורים מרוחקים בארץ או בחו"ל ובתוכנית האונליין של אמא מאמנת.
בכל אחד מהתהליכים אני פוגשת אמהות, אבות וזוגות הורים, המתמודדים עם שאלות חינוכיות, קשיים ואתגרים עם הילדים. בכל אחד מהתהליכים, אנחנו עוצרים לחשוב מהן המיומנויות שאנחנו רוצים להקנות לילדים, איך אנחנו משפרים את התקשורת, מגבירים את שיתוף הפעולה, לומדים כיצד ניתן לפתח אצל הילדים את תחושת המסוגלות ואת היכולת לפתרון הבעיות, אלו ערכים חשוב לנו להעביר להם, אלו אנשים אנחנו רוצים שהם יגדלו להיות. דרך כל אלה, אנחנו מגדילים, באופן משמעותי, את ההנאה והכיף בהורות ובבית.
אני יודעת שאלה שאלות גדולות ומשמעותיות, אך אני גם יודעת, שגישת אמא מאמנת עוזרת לנו לענות עליהן ומעניקה, בנוסף לבסיס התיאורטי, גם כלים פרקטיים, כדי שיהיה בידי כל אחת ואחד להשיג את המיוחל.
בנוסף לתהליכים האישיים והמשפחתיים, אני מלווה צוותי חינוך ומנגישה להם את שלושת עולמות התוכן הנמצאים בבסיס הגישה של אמא מאמנת. אימון, חינוך מונטסורי ופסיכולוגיה חיובית. צוותי חינוך, בדיוק כמו הורים, מאמנים את הילדים.
בתוכנית ליווי שבועית, הרצאות וסדנאות, צוותי החינוך מקבלים הסתכלות נוספת על תפקיד המחנך בכיתה, על הקשבה, חיזוק חוזקות, על ערכים ועל הדרכים היעילות לעידוד תלמידים. הם רואים הלכה למעשה כי אפשר לנהל כיתה ללא עונשים, צעקות ואיומים.
אם גם את או אתה רוצים תקשורת טובה יותר עם הילדים, ילדים עצמאיים יותר, היודעים לפתור בעיות ולהתנהל בביטחון בעולם. אם אתם רוצים שהדברים יתנהלו באווירה אחרת, עם פחות מאבקים, יותר הנאה, פחות ויכוחים וצעקות ויותר רגעים של כיף, נינוחות ושיתוף פעולה. אם את/ה רוצה את כל אלה ולא יודע/ת מאיפה להתחיל, אני מזמינה אותך לפגישת הכרות בה נוכל לבנות יחד את התהליך הנכון עבורך ועבור משפחתך.
בבלוג האישי שלי – שינויים בהרגלי ההורות, המתפרסם במדור משפחה באתר הארץ, תוכלו לקרוא עוד על גישת אמא מאמנת ועל התהליך האישי שמשפחתי ואני עוברים מאז נחשפתי אליה לראשונה.

דילוג לתוכן