ילדות אופטימית || ד”ר מרטין סליגמן

אפרת ממליצה:

הספר הזה הולך איתי כבר 7 שנים שלמות, קראתי בו כבר עשרות פעמים והדפים שלו מלאים בסימני מרקר והערות ביניים שלי. בכל פעם שפתחתי אותו, היה חלק במוח שלי וכנראה גם בלב, שאיפשר לי להבין עוד קצת לעומק את התוכן החשוב בו, להיות פנויה לקבל אותו, בעצמי אני לא טיפוס אופטימי מטבעי אבל הרבה מהיכולת שלי להיות יותר אופטימית (על הרצף – כמו תמיד) קשורה גם בטכניקות שלמדתי בספר. מתנת האל שקיבלתי היא היכולת להעביר את התוכן המורכב שמציע הספר, בצורה פשוטה ומובנת שיכולה להיות מתורגמת לטכניקות עבודה עבורך אמא. אז למה לך לרכוש את הספר? או להשאיל אותו בספריה הקרובה? מכיוון שהספר מציע המון תרגילים באופטימיות, ציורי קומיקס לדון בהם עם הילדים, תרגילים, שאלון למדידת אופטימיות עבורך אמא ועבור כל אחד מילדייך ופירוט מופלא על טכניקות אימון נוספות שלא נכנסו לסרטוני המועדון. בעידן בו היכולות והאפשרויות שלנו, הטכנולוגיות, הכלכליות והאחרות הולכות ומתרחבות, היינו אמורים להיות מאושרים הרבה יותר, אבל האמת העצובה היא שגיל הדיכאון ירד בשבעים השנה האחרונות מגיל 24 לדיכאון ראשון בממוצע, לגיל 14 בממוצע. חובה עלינו להתאמן ולעבוד על היכולת להיות יותר מאושרים. הספר הזה יכול להיות התחלה טובה עבורך אמא. – ד”ר זליגמן כתב שאלונים רבים לבחינת מידת האופטימיות וההשקפה על אושר, ישנו בספר חלק שלם שמדבר על התפקיד ההורי שלנו בלגדל ילדים אופטימיים. מומלץ לקחת לחופשה, ספר כבד.

תיאור רשמי:

ד”ר מרטין זליגמן
  • סוג תוכן: אופטימיות, יחסים

אופטימיות אפשר ללמוד – ומי שילמד אותה בגיל צעיר, יפתח חסינות נפשית שתשרת אותו בכל תחומי החיים.

מרטין סליגמן ועמיתיו פיתחו תוכנית שיטתית, שנבדקה בניסויים נרחבים בבתי-ספר בארה”ב, ומטרתה להקנות לילדים כישורים קוגניטיביים וחברתיים שיגנו עליהם מפני דיכאון ופסימיות.

כישורים אלה יסייעו להם גם בבניית הערכה עצמית ממשית, כזו שאינה מבוססת על דברי שבח ריקים, אלא נבנית באופן אמיתי על בסיס התמודדות מוצלחת של הילד עם העולם.

ד”ר מרטין סליגמן הוא מרצה לפסיכולוגיה באוניברסיטת פנסילבניה, לשעבר נשיא המחלקה לפסיכולוגיה קלינית באגודה האמריקנית לפסיכולוגיה ואחראי על לימודי פסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת פנסילבניה. בין השאר, כתב את מה אפשר לשנות ומה לא, ואופטימיזם נרכש.

 

כל כך טוב שבאת!

מה מחכה לך בפנים...

הכי קל להתחבר לאתר בית אמא מאמנת עם חשבון שכבר יש לך
יש לי חשבון היכנסי >

פתיחת תקלה

המחזור האחרון בליווי 12 מפגשים
עם אפרת מתחיל ב29.3
ההרשמה עכשיו!

שנתקדם?