אפרת לקט
אפרת לקט

המלצות להכנות לחופשה עם הילדים

10 המלצות לנסיעה לחו”ל עם ילדים:

1.      ילדים הם לא תיק – ילדים הם לא קטנים ולא לא מבינים, הם מבינים מעולה וגם רוצים להרגיש חלק, אז תנו להם חלק.  זו הזדמנות נפלאה לחבר את כל בני המשפחה יחד.

איך? חכו, אתם רק בסעיף הראשון…

2.      שיחת הבהרת ציפיות –  
טכניקה שמישה לקראת כל שינוי במשפחה או אפילו כריטואל דו שבועי. לפני חופשה שבו לשאול אותם מה חשוב להם להספיק לעשות. תנו לכל ילד לבחור משהו אחד שממש חשוב לו להספיק ביעד שאליו אתם נוסעים.

איך הם יידעו? בשביל זה יש את הסעיף הבא…

3.      יוטיוב שולטטטט –  
לפני החופשה בהולנד ישבנו להכין אסף ואני רשימה של סרטונים למקומות שכדאי לבקר בהם. מצאנו עשרות, בחרנו יחד בישיבה משפחתית – 7 ,

אחד בכל יום. אז לקראת הנסיעה להולנד, מיד אחרי אפטלינג הראנו להם תמונות של מוזיאון פיקאסו…

4.      כולם שווים בפני החופשה –  
חלק מהבהרת הציפיות, נעשה ונחווה דברים שחשובים ומתאימים לילדים ונעשה ונחווה דברים שחשובים למבוגרים. 
הבהרת הציפיות צריכה להכין אותם לתור ארוך כשיהיה, לנסיעות ארוכות, לצורך לקום בבוקר מוקדם או לכל דבר שאתם חושבים שיהיה מאתגר. 
הטעות הכי גדולה שלנו היא שאנחנו חושבים שאם הוצאנו מלא כסף אז להם תהיה מלא סבלנות… לא יקרה בלי הבהרת ציפיות.

5.      תקציב בזבוזים –  
הזדמנות מעולה ללמוד מתמטיקה ע”י חישוב והמרת שקלים למטבע הרלוונטי של המדינה אליה אתם נוסעים. הקציבו סכום פיסי ותנו אותו לכל ילד, תצטרכו ממש להתאפק כשהם יבחרו לקנות משהו שבעיניכם הוא שטויות, תזכרו שזו חלק מההנאה בחו”ל. 
תנו להם לחוות את הכסף אוזל, כוונו אותם להשקיע אותו בתבונה בדברים שיזכירו להם את החוויה אותה חוו, לא תאמינו כמה זה מחזק ומעצים אותם.

6.      תעדו – 
הזמינו את הילדים לכתוב יומן חוויות, מי שעוד לא יכול לכתוב מוזמן לצייר, היערכו מראש עם הציוד המתאים וזו יכולה להיות דרך נפלאה להעביר חלקים גדולים מנסיעות ארוכות שאין בארץ ויש מהן הרבה בחו”ל. 
צלמו ואני אמליץ גם לשבת להכין אחר כך אלבום חופשה, שמאריך את החוויה בעוד קצת ולעוד שנים רבות. אצל אלהלי ואביתר שלי האלבומים הכי פופולריים הם אלבומי החופשה שלנו.

7.      שחררו –  
תנו להם לישון מאוחר, לקום מאוחר (אם זה לא יום שתכננתם ללכת לפארק גאודי), תנו להם לבחור מה לאכול, אחלה אימון בלשחרר

8.      החזיקו חזק – 
חופשה היא תמיד זמן מעולה ורחוק מספיק מחברים כדי להתחבק מלא, להחזיק ידיים, להתחבר ולהתקרב, אמא ואבא, הם והילדים , הילדים בינם לבינם, געו והתקרבו…

9.      נסו להיות קצת ילדים – 
חופשה היא זמן מעולה להשתטות קצת לפעמים. אתם המון זמן יחד ולבד, נצלו את זה לפתח שפה משלכם, חוויות של צחוק, לקקו גלידה כמו ילדים, עלו על רכבת ההרים כמו ילדים, נסו לצאת קצת מ”התפקיד” היומיומי שלכם.

10.  סבב הכרת תודה –  
בכל יום תחוו המון חוויות חדשות, מקומות חדשים, שפה חדשה, אנשים חדשים, סיימו כל ערב בסבב הכרת תודה. אמרו אתם קודם על מה אתם אומרים תודה ספציפית היום, ספרו על מחווה ששמתם לב שהילדים עשו אחד לשני, על מקום שהתפעלתם ממנו במיוחד, על אוכל שטעמתם והיה ערב לחיקכם ועל האפשרות לחוות ולנצור את כל החוויות האלה. לכו לישון עם הכרת התודה, היא תהיה דלק נפלא למחר בבוקר. אפשר להוסיף אליה סבב ממה אני מתרגש לקראת מחר.

ותגידו תודה שיש לכם חופש ואחד את השני…

עוד תוכן רלוונטי
בשבוע הבא יצא לדרך מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים, ושבוע אחריו עצרת הגאווה והתקווה בתל אביב, יכול להיות שהבן/הבת שלך מגיעים הביתה עם שאלות סקרניות וטבעיות לגבי קהילת הלהט”ב, יכול להיות שאת רוצה לפתוח את הנושא ולתת מידע מדויק כי זה משהו שעלול לצוף בבית, ויכול להיות שהאינטואיציה ההורית שלך אומרת…
אין אמא שלא רוצה שהילד שלה יהיה בטוח בעצמו. אם את קוראת את הפוסט הזה אז כנראה שגם את רוצה. אבל רגע – עצרת לשאול את עצמך באמת – מה זה ילד בטוח בעצמו? מה זה אומר ילד שמחובר לרצונות שלו, לשאיפות שלו, לקול הפנימי שלו? בספרה של אליס מילר…
מה ההבדל בין אשמה הורית לאחריות הורית? ואיך הבחירה בין השתיים עושה הבדדל גדול על ההרגשה והתוצאות שלנו?
קורסים רלוונטים
כל הרעיון בקורס הזה הוא לא לחשוב שהילד שלנו הוא איזה רובוט צייתן
שלא עושה טעויות
זה לא התפקיד שלנו
התפקיד שלנו הוא ליצור אווירה שתומכת בהתנהגות טובה שלהם,
תומכת בצמיחה שלהם,
תומכת בהם כשהם טועים הם אף פעם לא יהיו מושלמים
וגם לא אנחנו.
כל הרעיון בקורס הזה הוא לא לחשוב שהילד שלנו הוא איזה רובוט צייתן
שלא עושה טעויות
זה לא התפקיד שלנו
התפקיד שלנו הוא ליצור אווירה שתומכת בהתנהגות טובה שלהם,
תומכת בצמיחה שלהם,
תומכת בהם כשהם טועים הם אף פעם לא יהיו מושלמים
וגם לא אנחנו.

כל כך טוב שבאת!

מה מחכה לך בפנים...

הכי קל להתחבר לאתר בית אמא מאמנת עם חשבון שכבר יש לך
יש לי חשבון היכנסי >

פתיחת תקלה

המחזור האחרון בליווי 12 מפגשים
עם אפרת מתחיל ב29.3
ההרשמה עכשיו!

שנתקדם?